BETONRECEPTÚRA
– szemszerkezet, cementtartalom, vízhozzáadás, víz-cement tényező és beton adalékszerek hozzáadása változatlan formában és adagolásban,
– a szál a beton adalékszerekkel szemben semleges és alkáli álló,
– a megfelelő konzisztencia beállításához folyósítószert kell alkalmazni, mert a szál hozzáadás következtében a beton terülési értéke csökkenhet.
– konzisztencia: F3 (42-48 cm terüléssel)
A receptúrában tervezett vízmennyiségnél többet hozzáadni szigorúan tilos!
MINŐSÉGELLENŐRZÉS
– a beton minőségének ellenőrzéséről a betongyárban és a helyszínen is gondoskodni kell a vonatkozó előírások betartásával
– gondoskodni kell a szálak helyes elkeveredéséről
A helyszínen meg kell győződni szemrevételezéssel arról, hogy a szál teljesen elkeveredett a betonban:
BEDOLGOZÁS
– a lábazat, illetve szegély széleinél körben, és az oszlopok körül 0.5 cm vastag POLIFOAM habszivacs csík elhelyezése szükséges,
– az oszlopok, szabad szélek, aknák és más kizárások körül pótvasak elhelyezése szükséges a kiegészítő vasalási útmutató alapján,
– a bedolgozás egyaránt lehetséges hagyományos módon és gépekkel, intenzív tömörítés vibrogerendával és merülő vibrátorokkal.
FUGÁK KIVITELEZÉSE
– mezőnagyság a raszterméretek és a lemezvastagság függvényében, az elkészült tartószerkezeti szakvélemény szerint
– a táblák hosszúság / szélesség aránya legfeljebb 1.5 legyen,
– vágott fuga kialakítás esetén a fugavágás a lemezvastagság 1/3-áig, három napon belül elvégezve a vágást,
– a betonpadló pereménél csúsztató hézagot kell biztosítani, ezért nem vasalható össze talpgerendával, támfallal, vagy akna falakkal.
– a fugák esetleges tömítését a lemez készítése után legkorábban 3 hónappal érdemes elvégezni, mert akkorra már a zsugorodás jelentős része lezajlott.
UTÓKEZELÉS
A friss betonfelületre párazáró folyadékot kell felhordani, vagy vízzel el kell árasztani és utána letakarni fóliával.
A PADLÓKÉSZÍTÉS MŰSZAKI FELTÉTELEI ÉS ELŐÍRÁSAI
– az ipari padló építése során a repedésképződés megakadályozása érdekében különleges védelmet kell biztosítani a teljesen zárt csarnokban történő kivitelezéshez (ajtók, ablakok, kapuk, felülvilágítók, tető bezárása vagy ideiglenes fóliázása).
Mindezen védelmek biztosítják azt, hogy a padló felülete alkalmas lesz a huzat, szél miatti lehűlésnek és felületi szárító hatásának, valamint a közvetlen napsugárzásból eredő egyenlőtlen és gyors felmelegedésének, illetve kiszáradásának megakadályozására.
– a beázás mentességet az oldalt és felül zárt, szigetelt épületszerkezetekkel és a végleges, vagy ideiglenes vízelvezetéssel kell biztosítani.
– amennyiben a külső hőmérséklet szükségessé teszi, a csarnokot temperálni kell, a hőmérséklet +5°C fok felett kell lennie.
– a fenti speciális organizációs feltételek teljesítésének elmaradása esetén a padlóban szerkezeti repedések, a felületén pedig mikrorepedések keletkezhetnek.
– a padlóépítés befejeztével az elkészült betonlemez fokozott védelmet igényel, ezért a csarnok nyílászáróit legalább 10 napig zárva kell tartani, mert a huzat, szél, közvetlen napsugárzás károsan befolyásolja a betonlemez szilárdulási folyamatait, a felületén
AZ IPARI PADLÓ HASZNÁLATBA VÉTELE
0-2 napig semmilyen terhelés sem megengedett,
3-5 napig gyalogosforgalom megengedett,
6-10 napig 25 % terhelés megengedett,
11-21 napig 50 % terhelés megengedett,
22-28 napig 75 % terhelés megengedett,
28 nap után 100 % terhelés megengedett.